Murphy-re mindig számíthatunk. Biztos, hogy a nagy interjút megelőző pillanatokban tintázzuk össze a felsőnket, éppen a prezentáció előtt szalad le a szem a harisnyánkon, és fontos találkozóra menet botlunk meg és kopik le cipőnk orra/szakad ki pántja, vagy reped ki egy hirtelen mozdulattól a szűk ruhánk. Ápolatlanul ne jelenjünk meg kollegáink, partnereink előtt, találjunk megoldást a kínos problémára! Törekedjünk minél hamarabb lehetőséget találni arra, hogy átöltözzünk, de addig is túlélhetjük a helyzetet anélkül, hogy munkatársaink észlelnék öltözékünk sérülését. Szerencsére a női táska mindenre megoldást rejthet, még a legkülönfélébb foltokra és szakadásokra is. Csak legyen benne szempillaspirál, körömlakk, hajspray, szemfesték, hajgumi és hullámcsat – és tudjuk, melyik terméket mire kell alkalmaznunk a rendeltetésszerű használata mellett!
Első és általános szabályunk az, hogy cselekedjünk gyorsan, ha valamilyen balesetet szenvedett az outfitünk – irány tehát a mosdó, kezünkben az „orvosságokat” rejtő táskánkkal.
Ha tintapacnis lett rajtunk a ruhánk, kapjuk elő a hajspray-nket a mosdóban. Fujkáljunk a pacára hajlakkot addig, amíg az teljesen át nem nedvesedik – ez feloldja a tintát. Ezután következzen a vízzel átitatott papírtörlővel simítgatás, de kerüljük a dörzsölést! A hajlakkfújás-vizes törölgetés ismételgetésével megszabadulhatunk a tintától. Kézszárítóval pedig a vizes foltnak is hamar búcsút mondhatunk.
Leggyakrabban körmünk, vagy székünk tehető felelőssé a harisnya kiszakításáért. Mielőtt végigfut a szem a lábunkon és már nem takarja a harisnyahibát sem cipőnk, sem szoknyánk, SOS vegyük elő a körömlakkunkat! A továbbszakadást megállíthatjuk a lyuk köré vastagon felvitt – lehetőleg átlátszó – körömlakkal.
Megbotlás, elesés, belerúgás egy kiálló járólapba – bármelyik az előbbiek közül elég ahhoz, hogy egy pillanat alatt lekopjon elegáns cipőnk orra. Hogy lábbelink se tűnjön ápolatlannak, tüntessük el gyorsan a kis foltot: ehhez állapítsuk meg, hogy matt, vagy fényes a cipő felülete. Fényes, lakk hatású anyagra körömlakkot vigyünk fel, a cipő árnyalatának megfelelő színben. Matt fekete vagy barna cipőnket viszont mindenképpen szempillaspirállal korrigáljuk, hogy ne úgy tűnjön később a beavatkozásunk, mintha egy esőcsepp hullott volna a cipőre!
Szintén megbotlás, elesés, vagy belerúgás egy kiálló járólapba okozhatja azt, ha váratlanul elszakad szandálunk, papucsunk pántja. Szigorúan rövid távolságra, vagyis a legközelebbi cipőboltig szól az a javaslatunk, hogy a mezítláb gyaloglás elkerülése végett hajgumival vagy szalaggal rögzítsük lábfejünkhöz a lábbeli „maradványait”, lehetőleg úgy igazgatva a pántokat, hogy legalábbis látszatra még mindig azok tartsák a helyén a cipőt…
Amennyiben akár a túl nagy bőséges üzleti ebéd elfogyasztásától, akár egy heves mozdulat hatására szétreped rajtunk a cipzár, hullámcsattal még próbálkozhatunk feltűnésmentesen magunkon tartani az adott ruhadarabot. Csípjük össze a ruha két szélét és tűzzük rá a csatot, még ha frizuránk bánja is – és a lehető legvisszafogottabb, leglassabb mozdulatokkal próbáljuk túlélni a hazaérkezésig a kellemetlen szituációt.
Utolsó szabályunk pedig, hogy ha valamelyik ruhadarabunk megsérült, először persze tegyünk meg mindent a megmentéséért, de amint lehetőségünk adódik átöltözni, cseréljük viseletünket hibátlanra. És ha semmilyen tisztítószerünk, ápolóeszközünk nem segít már otthon vagy a tisztítóban/cipésznél/varrónőnél sem, fogadjuk el, hogy ezentúl másik ruhadarabbal kell majd helyettesítenünk.
Fotók: Pinterest.com
Ha tetszett a bejegyzés, iratkozz fel az RSS-értesítőnkre!
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal