Tény és való, az öltönyviselés nem kíván sok fantáziát. Azonban vannak olyan íratlan szabályok, amelyeket ha betartunk, feldobhatjuk és teljessé tehetjük e nemes ruhadarab viselését. Az öltönyökről szóló sorozatunk második opuszában ezeket az elveket, előírásokat boncolgatjuk.
A gombolás
A két gombos öltönyt begombolva illik viselni, de kötetlen, informális jellegű eseményeken megengedett, hogy az alsó gombot kigombolva hagyjuk. A három gombos zakók esetében a felső gombot nem kötelező begombolni, a középsőt igen, viszont a legalsót tilos begombolni. A kétsoros öltönyök esetében a legegyszerűbb a dolgunk, azokat kizárólag végig begombolva ildomos viselni.
Source: Uploaded by user via Business on Pinterest
Ezek a szabályok érvényesek akkor is, ha leülünk, de ilyenkor az egysoros öltönyök esetében megengedett, hogy végig kigomboljuk a zakót. A kétsoros öltönyök kedvelőinek viszont van egy rossz hírünk, azokat kizárólag végig begombolva illő viselni még ülőhelyzetben is.
Source: Uploaded by user via Business on Pinterest
Az ing ujja
A zakó ujjának a hüvelykujj vonaláig kell érnie, amelynél az ing ujja további maximum 1 centiméterrel érhet tovább.
Source: Uploaded by user via Business on Pinterest
Az öv
Az övbujtatós nadrágot tilos öv nélkül viselni, ha erről megfeledkezünk, akkor nem fejezzük be az öltözéket. Az öv színének meg kell egyeznie a nadrág színével, amely szabály alól kizárólag a nyári, világos színű öltönyök képezhetnek kivételt. A manapság divatos, fonott öveket kizárólag informális eseményeken, esetleg az irodában viseljük.
Source: Uploaded by user via Business on Pinterest
A zokni
Bár a tervezők előszeretettel hódolnak a színeknek a kifutón látható szettekben, az élénk színű zoknik elfogadhatatlanok üzleti környezetben. A bohém megoldások iránt fogékony férfiúk játszhatnak a zokni színével, ugyanakkor fontos, hogy az öltönyhöz mindig egyszínű darabokat válasszanak, és kizárólag fekete öltönyhöz viseljenek színeket.
A legtöbben irtóznak a szőrös férfi vádli látványától, éppen ezért még akkor is viseljünk zoknit, ha a sportöltönyünket hasított bőr mokaszinnal viseljük. Ilyen esetekben jó alternatíva lehet a testszínű zokni. A lényeg, hogy a boka sohasem látszódhat, éppen ezért figyeljünk oda, ha leülünk.
Source: Uploaded by user via Business on Pinterest
A rövid ujjú ing
A rövid ujjú ing örök tabu. A nyári hőségben válasszunk természetes anyagból készülő hosszú ujjú inget, amelynek ujját kétszer vagy háromszor visszahajtjuk. Ha nyakkendővel viseljük, akkor zakó nélkül elfogadható viselet a modernkori irodákban.
Source: Uploaded by user via Business on Pinterest
A nyakkendő viseléséről
Fontos, hogy a kellő nyakméretű inget vásároljuk, ugyanis a nyakkendő alatt tilos kigombolni az ing nyakát. A nyakkendő alsó szárát nem szabad betűrni az ing alá, erre a célra ott van a felső szár hátán található bujtató.
Ha tetszett a bejegyzés, iratkozz fel az RSS-értesítőnkre!
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.