Még hogy a zokni alsóruházat? Addig még talán, míg le nem ülünk. Abban a pillanatban viszont, hogy behajlítjuk térdünket, bizony kivillan. És ha már figyelünk öltözékünkre, nem mindegy, hogy milyen zoknit viselünk a nadrág és a cipő félig-meddig takarásában. Ha pedig már úgyis kilátszik, legyen szép színű, jó anyagú és újszerű a zoknink! Az alábbiakban bemutatjuk, hogyan és milyen zoknit célszerű viselnie az uraknak munkahelyükön.
Az első és legfontosabb szabály az, hogy mindig legyen rajtunk zokni, ha elegáns cipő van rajtunk. A mokaszinok esetében természetesen kivételt lehet tenni, de a félcipők, zárt cipők viselője - és amikor leveszi, közvetlen környezete is! - megszenvedheti, ha mezítláb bújt a kevésbé szellőző lábbelibe.
Javasolt betartani azt a szabályt is, hogy a zokni megegyező, vagy eggyel sötétebb árnyalatú legyen a nadrágnál.
Konzervatív kollégák, partnerek előtt tanácsos szigorúan a fekete, sötétszürke, sötétkék, sötétbarna zoknikhoz ragaszkodni, attól függően, milyen színű nadrágot viselnek az urak.
Mivel az irodába nem való a fehér férfi nadrág, kérjük minden olvasónkat, hogy ne viseljenek fehér zoknit a munkahelyen! A munka utáni sportoláshoz megengedhetők a vakító darabok. Ha megtehetik a férfiak, hogy játékosabban jelenjenek meg az irodában, bújhatnak viszont színesebb zokniba is.

Azért ilyenkor is érdemes a visszafogottságot választani - mielőtt túl tarka színű zoknit húznánk, győződjünk meg róla, hogy kollegáink nyitottak a tarka, trendi viseletekre.
A merészebb színek is megbocsáthatók abban az esetben, ha ugyanaz az árnyalat visszaköszön valamelyik másik ruhadarabon is – de engedjük így a színeket érvényesülni, a fazonok már ne legyenek feltűnőek!
Kivételt képezhet a nadrág színét követő zokni szabálya alól, ha nem annyira a nadrághoz, de inkább a cipőhöz lett kigondolva az adott zokniviselet. Csak legyen stílusos az összhatás és tudjuk bátran viselni a merész választásunkat!
Nem baj az sem, ha mintás a zokni, de ügyeljünk arra, hogy illjen a felsőruházat mintájához. És óvakodjunk a túlzásoktól, ha nem akarunk visszatetszést kelteni!
Még akár azt is el lehet nézni, ha nem feszes, vagy nincs rendesen felhúzva a zokni szára, bár így már igazán bohém lesz az összhatás. De stílusában akkor is passzoljon viselője öltözékéhez!
És végül, de nem utolsósorban a nagy zokniszabadság ellenére is figyeljünk a következőkre:
- Ne hordjunk kopott, elhordott zoknit!
- Maradjunk a jó minőségű anyagoknál, legyen az pamut, selyem, gyapjú vagy kasmír.
- A legfontosabb pedig: munkahelyünkön soha ne maradjon szabadon a lábszárunk!
Fotók: Pinterest.com
Ha tetszett a bejegyzés, iratkozz fel az RSS-értesítőnkre!
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal