A 2014-es tavaszi frizuratrendek ismét régi idők stílusikonjait idézik meg. Idén a hosszú sellőhullámos hajtól, a hanyagul összefonott tincseken át az alul copfos lófarkokig olyan hajviseletek jönnek divatba, mint például a bubi frizura. Közhelyesen fogalmazva: a divat sokadszorra ismétli önmagát, ezúttal egy legendát élesztve újjá.
Nézzük meg, honnan is ered ez a híres hajviselet. 1909-ben egy Antoine néven ismert párizsi fodrász először vágott bubit egy hölgynek, megteremtve ezzel a rövid haj viselésének lehetőségét, a nők számára is. Ezután az 1920-as években terjedt el a körülbelül állig érő frizura, amellyel a nők lázadásukat fejezték ki minden, velük kapcsolatos társadalmi konvenció ellen. Ekkoriban a hölgyek fűzőt sem hordtak, laza, az alakot megmutató ruhákat viseltek, charlestont jártak, dohányoztak és autót vezetettek, a hajukat pedig rövid bubi frizurában hordták, ami előfordult, hogy veszekedésekhez, akár válásokhoz vezetett. Ennek a frizurának szimbolikus jelentése volt, többet jelentett puszta hajviseletnél.
Később, a ’30-as évektől ismét a hosszú haj és a nőiesebb vonalak hódítottak, egészen a ’60-as évek végéig, amikor is a testalkat-ideál terén a homokóra alakot felváltotta a rövid lábak-vékony alkat, „Twiggy”-féle irányzat. Ezzel karöltve indult ismét hódító útjára a bubi frizura.
A látszólag egyszerű hajviselet trükkje az, hogy ezerféle módon hordható: lehet hosszabb, zselézett, frufrus, lépcsőzetes vagy oldalra fésült. És ami a legnagyobb titka: gyakorlatilag mindenkinek jól áll, hiszen a különböző arcformákhoz különböző fazonra igazítható. Legyen szó szőke, barna, vastag vagy vékonyszálú hajról, a bubi mindig elegánsan hat és egyfajta tartást ad a nőknek. A 2000-es években Victoria Beckham volt az egyik jeles képviselője ennek a hajviseletnek, majd Katie Holmes is beállt a sorban, egyébként mindketten híresek kiváló öltözködési stílusukról is.
A 2014-es divatban pedig ismét helyett kap az egykor szabad életérzést szimbolizáló frizura. Ha tehát követni szeretnénk a trendet, de unjunk már a lófarkat, vagy a hullámokban a vállunkra omló hajzuhatagot, akkor váltsunk elegánsabb viseletre, sőt legyünk egy kicsit merészek. Éljen a bubi, éljenek a Daisy Buchanan-ek.
Ha tetszett a bejegyzés, iratkozz fel az RSS-értesítőnkre!
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.